Med s rakytníkem jako dárek

Kód: MB191
149 Kč
Skladem (4 ks)
  • Dárkové balení pro malé i velké příležitosti.
  • Náš domácí pastovaný med s "citrusem severu".
  • Bohatý zdroj vitaminu C.
  • Esence vysoce kvalitního medu a silného výtažku rakytníku v oleji (za studena lisovaném).
  • Ideální do čaje nebo dávkovat denně po lžičce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Med z naší rodinné farmy v Dobříši. O naše včelky se staráme už desetiletí s úctou a nadšením. Pochází čistě z přírodních nekontaminovaných zdrojů a naše výrobní procesy jsou šetrné k přírodě. Pastovaný med se silnou olejovou tinkturou z Rakytníku řešetlákového poznáš na první pohled podle sytě oranžové barvy. Není to ale zdaleka jen barva, co dělá tenhle kousek tak unikátní. Med konzervuje účinné látky této léčivé bylinky a zvyšují se tak účinné látky obou složek.  Dejte sbohem nátěrkám nabitým nezdravými cukry a vyměňte je za chuťovku nabitou opravdu mega porcí vitaminu C ❤️️️

Náš med s rakytníkovým olejem navíc vydrží o hodně déle než medy míchané se šťávou:)

Proč tento výrobek:

Nemáte rádi zvláštní kyselou chuť rakytníku? Díky rozpuštění oleje v medu je výsledný produkt chuťově opravdu dobrý a jeho užívání o hodně komfortnější něž v jeho čiré formě, navíc se nemusíte bát, že by v brzké době přišel o své účinné složky.   

Věděli jste, že rakytník obsahuje cca 24 x vyšší dávku vitamínu C než citrón? Jedná se navíc o přírodní zdroj vitamínu, je tedy pro tělo snadněji zpracovatelný než různé potravinové doplňky. Rakytník je také známý pro svůj vysoký obsah beta karotenu neboli provitamínu A, vitamínů D, F, K nebo železa. 

Díky obsaženým flavonoidům napomáhá rakytník k normální funkci kardiovaskulárního systému. Flavonoidy aktivují tvorbu kolagenu, což pomáhá zlepšovat nejen prostupnost cév, ale má i příznivý vliv proti stárnutí pokožky. Navíc při jeho pravidelné konzumaci podpoří tvorbu trávicích enzymů a žluči, čímž pomáhá normalizovat trávení a celkově pomáhá očistit organizmus od civilizačního stresu a toxických zplodin.

Zajímavost:

Latinský název rakytníku hippophae pochází ze slov „hippo“, tedy kůň, a „phae“ , což znamená lesk. Podle pověstí měli koně, kteří se pásli na pastvinách s rakytníkovými keři, neobyčejně lesklou srst :)

Použití: 

Jedna nekovová čajová lžička denně, pokud chcete používat pro blahodárné účinky rakytníku. Ale samozřejmě je ho možné si mazat třeba na palačinky nebo vmíchávat do jogurtů v množství, jaké vám chutná :-)

Složení:

Včelí med květový pastovaný, za studena lisovaný rakytníkový olej

Hmotnost:

230 g +/- 2 %

Země původu

Česká republika

Doplňkové parametry

Kategorie: Dárkové sady
Hmotnost: 0.4 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: