Svazenkový med - 500g

Kód: MB149
240 Kč
Skladem (4 ks)
  • Med z květů svazenky vratičolisté.
  • Výrazná sytá barva a jemná chuť.
  • Velice vzácný druhový med.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Med, který je skutečnou delikatesou a jeho čistá podoba je velmi vzácná. Jeho chuť je velmi jemná, sladká, s květinovým, místy citrónovým dozvukem. Barva je spíše tmavá s odstíny žluté a hnědé, vyznačuje se také pomalejší krystalizací. V našich končinách se zatím jedná o převážně neobjevený poklad, což, myslíme, je velká škoda :(

Proč tento med:

Květy svazenky obsahují nektar s vysokým obsahem přírodních cukrů, cca až 40%, který je pro včely ideální potravou. Aby vznikl skutečně kvalitní jednodruhový med, je třeba stálého letního klimatu a rozsáhlé svazenkové oblasti. Tento druh medu přispívá k celkovému uklidnění organizmu a pomáhá předcházet zánětům horních cest dýchacích. Je vyhledávaným pomocníkem při nachlazení a chronické únavě, přispívá k regeneraci. Med je velmi snadno stravitelný.

Med získaný ze svazenky je užitečný pro léčení kardiovaskulárních problémů a aterosklerózy. Ionty přítomné v tomto medu, jako je hořčík, železo a kobalt, podporují aktivitu červených krvinek. Obsah cholinu v něm výrazně posiluje jeho schopnost bojovat proti bakteriím. Tento med také chrání horní dýchací cesty před záněty, podporuje imunitní systém a snižuje negativní dopady látek jako je alkohol, káva nebo nikotin. Dále pomáhá při léčbě trávicích problémů, včetně vředů žaludku a dvanáctníku, zánětu žaludku a potíží se žlučníkem a slinivkou břišní.

Použití:

Do nápojů, jogurtů, kaší, marinád, dipů, k pečení a mlsání...

Složení:

Med z květu svazenky vratičolisté

Hmotnost:

500 g

Země původu:

Chorvatsko

Doplňkové parametry

Kategorie: Druhové medy
Hmotnost: 0.65 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: