Pohankový med - 460g

Kód: M66
Novinka Tip
Značka: Bzukot
199 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…
  • Ceněný pro vysoký obsah dobře vstřebatelného hořčíku a rutinu.
  • Při léčbách křečových žil, cévních chorob, nemocí jater a ledvin.
  • Používá při bolestech v krku a při kašli.
  • S mlékem před spaním pomáhá proti nespavosti.
  • Aroma pohanky, ne příliš sladká chuť.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Právě pro svou nepříliš sladkou chuť patřil pohankový med v minulosti k těm spíše opomíjeným. Nyní právě díky této vlastnosti zažívá svou renesanci. Má silné pohankové aroma a tmavou barvu připomínající med medovicový. 

Proč koupit pohankový med:

Pohankový med je bohatým přírodním zdrojem vitamínu skupiny B, vitaminu C a vápníku. Pohanka není do medu dodatečně přimíchávána, jedná se skutečně o med, který vznikl sběrem nektaru z pohankových květů. Pohankový med je vzácnější než jiné medy, protože pohanka v našich končinách není tak hojně pěstována. 

Pohankový med je bohatý na množství magnesia a rutinu, které je hojně obsažen v pohankových květech. Právě hořčík často užíváme v tabletách nebo balených minerálních vodách pro jeho příznivý vliv na nespavost a psychické zdraví.

Používá se při bolestech v krku a kašli nejen kvůli svým antibakteriálním vlastnostem a vitaminům, ale také pro svou velmi hustou podobu a výraznou chuť.

Zkuste místo toho lžičku pohankového medu před spaním. Jeho léčivé účinky využívali a využívají hlavně východní národy, oblibu si ale získává čím dál více i u nás. Je nápomocný při onemocněních jater, ledvin, pro prostupnost žil a cév, doporučuje se při prevenci rakoviny. 

Med sice časem začne krystalizovat, na hodnotě mu to ale nijak neubírá. Zkrystalizovaný med navíc můžeš snadno rozehřát ve vodní lázni. Jen pozor, aby teplota nepřesáhla 45 stupňů.

Více o pohankovém medu si přečti na našem blogu :) 

Použití

Nejlépe samotný přímo z nekovové lžičky nechat rozpustit v ústech.

Složení:

Med z květů pohanky

Hmotnost: 

460 g

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Druhové medy
Hmotnost: 0.72 kg
Položka byla vyprodána…
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 1.11.2021
Chutově výborný med, ne moc sladký.