Slunečnicový med pastovaný

Kód: M73 M74 Zvolte variantu
Novinka
Značka: Pleva
157 Kč 289 Kč od 157 Kč –5 % –4 % až –5 %
slunecnice1000
157 Kč 289 Kč od 157 Kč –5 % –4 % až –5 % 149 Kč 275 Kč od 149 Kč
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Varianta
  • Jednodruhový pastovaný med
  • Dietetická potravina vhodná pro raw stravu
  • Čistě český med optimální pro náš organizmus
  • Snadno stravitelný díky obsahu jednoduchých cukrů
  • Charakteristická chuť a vůně, jasně žlutá barva 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Je snadno stravitelný díky obsahu jednoduchých cukrů - glukózy a fruktózy. Obsahuje pylová zrna různých rostlin, které obohacují med o významné přírodní látky. Slunečnicový med má jasně žlutou barvu typickou chuť a vůni. Podléhá rychle krystalizaci, proto jsme pro váš komfort zvolili pastovanou variantu, která vám v pastovém skupenství vydrží neomezeně dlouho (pokud ho nerozehřejete) :)

Proč tento med:

Slunečnice jsou rostliny, které kvetou poměrně pozdě. Jedná se o jeden z posledních zdrojů nektaru, který je v daném roce dostupný. Proto se slunečnicový med stáčí až mezi posledními. V závislosti na tom, odkud pochází nektar, se pak odvíjí i jeho barva. Pokud pouze z květů, má nádhernou zlatavou barvu. Tmavší vyjde pouze v případě, že je nektar doplněn ještě o příměs z medovice, kterou včely nasbírají v okolí slunečnicových polí.

Pokud vám nikdy příliš nevyhovovala nasládlá chuť běžného medu, slunečnicový pro vás bude zajímavou alternativou. Jeho chuť má totiž větší ovocný nádech a je lehce natrpklá. V našich podmínkách vzniká prakticky výhradně v teplých oblastech. Je tvořen především jednoduchými a lehce stravitelnými cukry. To znamená, že je ideálním přísunem energie, výborně poslouží při zahánění náhlé únavy. Nemusíte se obávat, jedná se o zdravé mlsání – obsahuje také dostatek bílkovin a dokonce i minerální látky a vitamíny.

Specifickou vlastností slunečnicového medu v tekuté podobě je jeho rychlá krystalizace. Je to dáno jeho složením, protože v něm najdeme mnohem více glukózy než v jiných druzích medu. Krystalizace ovšem není vadou. Naopak, je známkou vysoké kvality medu a i toho, že opravdu pochází pouze ze slunečnic. V opačném případě se nejedná o čistý slunečnicový med. Během pár dnů či týdnů vám tedy musí ztuhnout a tvořit krystaly.

Použití:

Do nápojů, jogurtů, kaší, marinád, dipů, k pečení a mlsání...

Složení:

100% slunečnicový český med. Tento med má čistě přírodní složení. Pochází z obnovitelných zdrojů a výrobní procesy jsou šetrné k přírodě.

Hmotnost:

1 kg

Země původu:

Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: