Med s mákem

Kód: MB26 MB26B Zvolte variantu
130 Kč 29 Kč od 29 Kč
Kde nic, tu nic. Ale jen dočasně! Kde nic, tu nic. Ale jen dočasně! Zvolte variantu
Varianta
  • Náš vlastní med z místních květů středních Čech.
  • Náš nejoblíbenější med! Velmi, velmi chutný! 
  • Tradiční med na podporu imunity v pastované formě.
  • Neteče, nekrystalizuje.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Originální med Bzukot z naší rodinné farmy v Dobříši. O včelky se staráme už desetiletí s úctou a nadšením. Pochází čistě z přírodních nekontaminovaných zdrojů a naše výrobní procesy jsou šetrné k přírodě.

Tenhle kousek s mletým mákem je v pastované formě, tj. prošel několikadenním mícháním, které při zachování všech jeho hodnotných látek změnilo jeho tekutou konzistenci na pastovou a tudíž ideální na kombinaci s mletým mákem. Samotný med je bohatým zdrojem minerálů, ale pokud jej doplníme ještě o potravinu takového kalibru, jako je mák, jeho nutriční hodnota stoupá ke hvězdám. Mák je extrémně bohatý na vápník a ve velkém zastoupení zde najdeme i minerální látky jako mangan, hořčík a fosforu. Z vitaminů je mák skvělým zdrojem antioxidačně působícího vitaminu E. Vysoký je i obsah vitaminů skupiny B.

A co je neméně důležité: chutná mňamózně. 

Proč tento výrobek:

Med z oblasti, ve které žijeme, je pro náš organizmus tou nejlepší prevencí alergií a sezónních onemocnění, naše tělo dokáže jeho prospěšné látky vstřebat v té nejvyšší možné míře. 

Víte, z jakých zemí pochází běžný med ze supermarketu? Podívejte se příště na složení :) Náš med je 100% český, což mimo jiné znamená, že prospěšné látky v něm obsažené jsou pro náš organizmus snadno zpracovatelné a pomáhají například předcházet alergiím. Levné medy z velkých řetězců také často obsahují látky zabraňující krystalizaci, zůstanou tedy déle tekuté, ale bohužel "obohacené" o chemické látky. Tyto medy mohou být také zbavené pylových zrn, které jsou sice základem krystalizace, ale které jsou zároveň velmi cennou složkou, která pomáhá v boji proti alergiím. Stejně tak jsou často "ředěné" různými náhražkovými sirupy a výsledný produkt nemá se skutečným medem mnoho společného. 

Použití:

Pro svou pastovou konzistenci se nejlépe hodí jako nátěrka na pečivo nebo na pomalé mlsání. Neteče, ale krásně se táhne, radost pohledět :)

Složení:

Včelí med květový pastovaný, mletý mák

Hmotnost:

 230 g +/- 2 %, 46 g +/- 2 %

Země původu:

Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: