Med lesní

Kód: M128 M127 Zvolte variantu
158 Kč 298 Kč od 158 Kč
Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Varianta
  • Pochází z České republiky.
  • Nejdůležitější včelí produkt.
  • Hodnotná dietetická potravina.
  • Vhodný pro RAW stravu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedná se o zpravidla tmavší med, což způsobují rostlinná barviva, obsažená v míze dřevin. V porovnání s květovými medy osahuje více fruktózy, dextrinů, flavonoidů ale hlavně větší množství minerálních látek a stopových prvků, prospívajících lidskému organizmu, proto je vhodný pro sportovce a těžce pracující. Má charakteristickou, velmi lahodnou vůni a chuť, pro které jsou tyto medy velice oblíbené, žádané a ceněné. Med pochází většinou z tzv. medovice - což jsou výměšky mšic, které včely na listech a jehličí stromů sbírají. Kromě medovice může lesní med pocházet také z malin.

Proč tento med:

Pro krystalizaci medů je důležitý vzájemný poměr jednoduchých cukrů - glukózy a fruktózy. Podle toho se liší rychlost jejich krystalizace - medy s vyšším podílem fruktózy krystalizují pomaleji. Proto lesní med krystalizuje pomaleji a vydrží déle tekutý.

Tento výrobek má čistě přírodní složení. Suroviny jsou z obnovitelných zdrojů a jsou použity šetrné výrobní procesy.

Použití:

Do nápojů, jogurtů, kaší, marinád, dipů, k pečení a mlsání...

Složení:

Med květový z oblasti lesa pocházející většinou z medovice. Tento med má čistě přírodní složení. Pochází z obnovitelných zdrojů a výrobní procesy jsou šetrné k přírodě.

Hmotnost:

1000 g / 500 g

Země původu:

Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: