Plástový pyl perga, včelí chléb - 90g

Kód: M12
349 Kč –4 %
Pleva pyl perga
349 Kč –4 % 332 Kč
Skladem (4 ks)
  • Zpracovaný rouskový pyl, tzv. včelí chléb.
  • Jedinečná kombinace zdraví prospěšných látek.
  • Lehce stravitelný, snadno použitelný.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pyl Perga je rouskový pyl, který je včelkami již zpracovaný. Včely ho v úle zpracují tak, že vrství rousky do buněk a hlavami je dusají. Mezi jednotlivé vrstvy dávají med a výměšky svých žláz. V takto ošetřeném pylu nastává mléčné kvašení, popraská obal pylového zrnka a díky tomu se zvýší jeho stravitelnost. Literatura uvádí až o 50%. Také se tento pyl nazývá včelí chléb. Jeho získávání je složitější a právě proto je dražší než pyl rouskovaný.

Pro pohodlné použití můžete vyzkoušet také náš Květový pyl v medu, do kterého jsme pylu přidali přibližně 5 %.

Proč tento výrobek:

Jedná se o nejúčinnější typ pylu s nejvyšší kvalitou. Jelikož je pyl již "předpracován" včelami přímo v úlu, je vystaven přírodnímu kvasnému procesu, není třeba vnějších zásahů, aby vznikaly důležité substance pro člověka snadno vstřebatelné. Podle analýz obsahuje důležité aminokyseliny, enzymy, stopové prvky a celou řadu dalších potřebných živin. Díky svému zpracování je perga až o 50% účinnější než klasický rouskovaný pyl, navíc nevyvolává alergické reakce. 

Doporučuje se k rychlé obnovení psychické a fyzické síly, významně pak v rekonvalescenci po dlouhodobých chorobách a operacích. Pomáhá s obnovou duševní rovnováhy při depresivních stavech, navozuje pocit harmonie a životní elán. Dobré výsledky jsou zaznamenávány při jaterní detoxikaci jater, osteoporóze, neplodnosti, únavovém syndromu nebo při snížení sexuální aktivity. U žen se využívá hojně v období menopauzy. 

Ne nadarmo je včelí pyl považován za superpotravinu, a to hlavně díky svému vysokému obsahu biologicky aktivních látek a bílkovin. Pyl je pro včely základní složkou potravy, z nutričního hlediska je extrémně hodnotný. Nabízí vysoký obsah vitaminů skupiny B, dále pak i zinku a rutinu. 

Použití:

Jezte po lžičkách přímo bez jakékoliv úpravy. Pyl nemíchejte do ničeho teplého ani nezapíjejte horkými nápoji. Užívejte 1-3 lžičky denně, děti a při prevenci poloviční dávku. Při nízkém tlaku doporučujeme užívat na noc. Neužívejte při onemocnění ledvin, nádorových onemocnění a první 3 měsíce těhotenství. Pyl by neměl procházet tepelnou úpravou. 

Složení:

Plástvový pyl perga. Má čistě přírodní složení. Pochází z obnovitelných zdrojů a výrobní procesy jsou šetrné k přírodě.

Hmotnost: 

90 g

Země původu: 

Česká republika

Doplňkové parametry

Kategorie: Včelí produkty na zdraví
Hmotnost: 0.12 kg
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
RJ Avatar autora | 11.9.2023
Chutná skvěle, je slaďounký.
A Avatar autora Administrator (Administrátor) 3.10.2023
Jsme moc rádi, že vám chutná :-)
5
IP Avatar autora | 8.1.2022
Byla jsem velice spokojená.